Скарги на українську систему освіти чути звідусіль. На неї скаржаться батьки учнів молодших класів, обурюються старшокласники та нерідко гостре слівце в її бік можна почути від студентів. Необхідність внесення змін обговорюється давно, та далеко не кожен іде далі, пропонує імовірні рішення дилеми та реалізує власні ідеї. Одними з таких новаторів є київська студія Bristar Studio, заснована Владиславом Раєвським. Про виникнення ідеї, шлях її розвитку та результати ми й хочемо розповісти вам сьогодні.
З чого все починалося
Історія створення Bristar Studio почалася з незадоволення Владислава Раєвського навчальною програмою, яку українська система освіти пропонувала його дітям. Його обурення викликала застарілість методології, яку використовували вчителі для навчання учнів і, що засмучувало найбільше, їхнє небажання вдаватися до чогось нового та розвивати наявні ідеї.
Владислав, як рішуча людина, вирішив, що так це залишати не можна, тому застосував усі свої особистісні якості, знайомства в ґеймдеві та ділову хватку, й вирішив виправити ситуацію самотужки. Так і зародилася ідея створення Bristar Studio.
Bristar Studio поставили собі за мету створення продуктів, які вдало поєднуватимуть ігри з навчанням, надаючи дітям можливість отримувати від процесу здобуття знань більше задоволення. Уже в процесі було зібрано команду талановитих спеціалістів із досвідом розробки ігор, вигадано образ Гриші (героя майбутніх ігор компанії) та представлено перші напрацювання.
Навчальні ігри
Бажання створювати проекти в жанрі edutainment (навчання через розвагу) виникло в хлопців майже відразу, і вони взялися втілювати ідеї в життя. Першим проектом Bristar Studio став навчальний портал UniversiNet, що містив понад 20 навчальних ігор, створених на Unity. Усе, що необхідно дитині для того, щоби почати навчатися — зайти на сайт та почати грати. Це просто, не потребує допомоги батьків та приносить дітям задоволення.
Десь у той же період Bristar Studio почав розробку онлайн-всесвіту UnilLand. Це своєрідна MMO RPG, у якій кожен квест — завдання зі шкільної програми. Та не все склалося до ладу, тому що Unity Player перестав працювати в браузерах. Здавалося би, тут і казочці кінець, та команда Bristar Studio не здалася і вирішила піти далі. На черзі опинилися розробки для мобільних платформ і співпраця з Міністерством освіти й науки України.
Першопричиною рішення про перехід на мобільні платформи стало падіння цін на смартфони, що спровокувало придбання їх батьками для дітей. Тому здебільшого школярі могли навчатися прямо з пристрою, який завжди є з ними у кишені або рюкзаку. Перед Bristar Studio стояло завдання зробити продукт, що достатньо економно ставитиметься до ресурсів, працюватиме навіть на старих пристроях і водночас залишатиметься ефективним, яскравим та захоплюючим для кінцевого користувача. Саме так і народилася навчальна покрокова ролівка Герої Матемагії.
Мета гри проста: перемогти злодіїв та врятувати чарівну країну Матемагії. Для цього гравцю потрібно боротися з монстрами, піднімати рівень головного героя, вдосконалювати його арсенал заклинань та займатися створенням магічних кристалів. На перший погляд це звичайна мобільна ролівка, але з двома вагомими відмінностями: вона для дітей і для використання заклять гравцеві потрібно розв’язувати математичні приклади. І, як показав час, дітям це цікаво. Їм до вподоби те, що для створення великої вогняної кулі їм необхідно визначити, скільки буде 2*8 + 13.
У грі три ігрових кола, що різняться складністю. Поки гравець не навчиться вирішувати приклади, які йому доступні, ніхто його далі не пропустить. Також у грі є PvP режим. Кожен гравець має змогу зайти на сервер та почати змагатися з іншими гравцями на арені.
Тільки подумайте, наскільки цікавішими були би ваші шкільні роки, якщо б у той час були Герої Матемагії! Замість сидіння над зошитом, ви знищували би загони противників задля врятування королівства, принцеси або просто заради он того крутого плаща Бетмена у найближчій крамниці. З таким підходом процес навчання стає набагато цікавішим і не потребує примусу.
Під час створення таких проектів Bristar Studio керуються шкільною програмою та тісно співпрацюють із педагогами і психологами. Завдяки своїй плідній та наполегливій праці, у 2017 році Bristar Studio отримали гриф від Міністерства освіти й науки України, що надає дозвіл використовувати їхню гру в рамках навчальної програми в школах України.
Реформи освіти з Bristar Studio
Завдяки праці Bristar Studio наша освітня система доповнюється новими розробками та вдосконалюється.
Одним із проектів Bristar Studio є UniBox. Це хмарний або ж локальний навчальний сервер, на якому містяться навчальні ігри (не тільки за авторством компанії) та інструменти для вчителів, які допомагають керувати навчальним процесом.
Для того, щоб увійти у світ ігрового навчання, учню необхідно встановити додаток UniHero та створити свій віртуальний прототип (персонажа). У додатку є шкільний табель, що відповідає чинному держстандарту освіти. Кожна гра на сервері прив’язана до одного зі шкільних предметів UniHero. Наприклад, щоб отримати декілька кристалів із математики, учень має пограти в Героїв Матемагії тощо.
Для вчителів та батьків UniHero збирає статистику виконання завдань та умовний рівень учня. Завдяки цьому вчителі знають, на чому слід зосередити увагу під час роботи з конкретними школярами або класом загалом.
Зараз Bristar Studio приймає участь у тестовому проекті «Формування комп’ютерного інтегрованого ігрового середовища в початкових школах» для реалізації концепції «Нова українська школа» (це пілотний проект за участі Міністерстві освіти та науки). Якщо коротко, то згідно з проектом учні початкових класів із 20 шкіл України починають навчатися, використовуючи навчально-ігрову платформу UniBox. Безперечно, є чимало проблем із технічним забезпеченням у школах. Компанія Bristar Studio намагається сприяти їх вирішенню у межах своїх можливостей, та, на жаль, вони займаються розробкою ПЗ, а не комп’ютерної техніки.
Компанія Bristar Studio прагне й надалі розвиватися та поширювати сучасний стиль навчання. Їх надихає результат, якого вони досягли, на ще більші звершення, і вони впевнені, що їхня праця не пропаде даремно. Побажаємо їм вдачі й ми — команда PlayUА щиро вірить у можливість реформування української системи освіти та вихід її на зовсім новий рівень, що приноситиме задоволення від процесу як учням, так і вчителям.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!